Dr inż. Jarosław Bułka

Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Transformacji Cyfrowej

Autor ponad 50 publikacji z obszarów sztucznej inteligencji, sieci neuronowych, telemedycyny, telediagnostyki i inżynierii biomedycznej. Biznesowo zajmuje się transformacją cyfrową organizacji i optymalizacją ich procesów, analizą sygnałów i danych, modelami machine learning oraz telemedycyną i teleopieką.

Współorganizator wielu konferencji branżowych, panelista i popularyzator działalności badawczo-rozwojowej oraz transferu wiedzy z nauki do biznesu. Organizator i realizator wielu innowacyjnych projektów R&D. Od 2002 Sekretarz Komisji Akredytacyjnej Uczelni Technicznych. Ekspert technologiczny Związku Powiatów Polskich oraz Krakowskiego Parku Technologicznego. Członek Małopolskiej Rady Innowacji, Rady Społeczeństwa Informacyjnego przy Marszałku Województwa Małopolskiego.

Współzałożyciel (od 2002) i do 2018 członek zarządu w spółkach grupy kapitałowej Silvermedia. W latach 2021 -2023 Chief Digital Oficer w Diagnostyka S.A. Doradca Zarządów NEUCA S.A. ds. transformacji cyfrowej oraz Data Lake sp. z o. o., Juror w Digital Excellence Award – CIONET, Pomysłodawca i lider Tech4KRK.

Właściciel SOPHILUTION i prezes MedDataSolution sp. z o. o., firmy zajmującej się analizami danych diagnostycznych i wykorzystaniem wyników analiz w biznesie farmaceutycznym, a także pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Transformacji Cyfrowej i członek Rady Krakowskiego Instytutu Technologicznego – Sieć Łukasiewicza.

O Nas

CDO Forum Club to miejsce wymiany doświadczeń dla profesjonalistów od danych, którzy muszą być w swoich organizacjach apostołami poważnego podejścia do tematu DATA.

Kontakt

Weronika Warpas

+48 570 611 811

© 2024 | Strona korzysta z plików cookies. Przeglądanie strony oznacza akceptację.