Janusz Szeliński

Adwokat / Wspólnik, act BSWW legal & tax

Janusz specjalizuje się w zagadnieniach dotyczących rynków kapitałowych, w obsłudze korporacyjnej spółek, a także w kwestiach związanymi z prawem autorskim, ze szczególnym uwzględnieniem branży IT i TMT. Posiada bogate doświadczenie w zakresie fuzji i przejęć oraz procesów IPO. Wspiera również spółki publiczne w kwestiach polityki informacyjnej.

Janusz doradza spółkom z branży IT (m.in. twórcom gier i integratorom IT) w zakresie finansowania i praw autorskich, a także w kontekście informatycznych umów wdrożeniowych i licencyjnych. Doradzał przy nabyciu i wdrożeniu centralnego systemu transakcyjnego dla jednego z banków zrzeszających banki spółdzielcze.

Brał także udział w negocjacjach związanych z wdrożeniem w Polsce systemu dozoru elektronicznego dla Ministerstwa Sprawiedliwości. Odpowiadał ponadto m.in. za transakcje nabycia przez towarzystwo funduszy inwestycyjnych zorganizowanej części przedsiębiorstwa innego towarzystwa oraz przejęcie zarządzania funduszami.

Rekomendowany w dziedzinie rynków kapitałowych oraz prawa handlowego, prawa spółek oraz fuzji i przejęć przez The Legal 500 EMEA 2024, jeden z najbardziej uznanych międzynarodowych rankingów prawniczych.

Ukończył Wydziału Prawa na Europejskiej Wyższej Szkole Prawa i Administracji, specjalizując się w prawie europejskim i międzynarodowym. Z wyróżnieniem ukończył także dwuletni kurs prawa brytyjskiego i europejskiego, organizowany wspólnie przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytet Cambridge.

O Nas

CDO Forum Club to miejsce wymiany doświadczeń dla profesjonalistów od danych, którzy muszą być w swoich organizacjach apostołami poważnego podejścia do tematu DATA.

Kontakt

Weronika Warpas

+48 570 611 811

© 2024 | Strona korzysta z plików cookies. Przeglądanie strony oznacza akceptację.